Aktuality

 


VÝTVARNÉ DIELA ROBIA ĎALEJ RADOSŤ…

Po úspešnom ukončení projektu DOTYKY UMENIA dvoma charitatívnymi aukciami sme nainštalovali do nových priestorov detskej ambulancie nevydražené diela a aj diela, ktoré sa v silnej konkurencii ostatných výtvarných prác nedostali do úzkeho výberu aukcie.

Fotky z galérie v detskej ambulancii si môžete pozrieť tu.


POĎAKOVANIE A ZHODNOTENIE AUKCIE DOTYKY UMENIA

Radi by sme Vás informovali o úspešnom ukončení výtvarného projektu DOTYKY UMENIA, ktorého vyvrcholením boli dve jedinečné charitatívne aukcie v Prešove a v Bratislave.

Pod odborným dohľadom aukčnej spoločnosti SOGA spol. s r.o. bolo na aukciách ponúknutých 120 výtvarných diel umelcov z východného, stredného a západného Slovenska. Spolu sa úspešne vydražilo 93 výtvarných diel . Výťažok z aukcií bude použitý na výstavbu areálu pre onkologicky choré deti v Bratislave. Nevydražené diela budú súčasťou detských ambulancií a oddelení v detských nemocniciach.

Hlboko si vážime všetkých, ktorí akoukoľvek formou priložili ruku k dielu v prospech tých, čo to najviac potrebujú.

SRDEČNE ĎAKUJEME ZA VAŠU POMOC

Fotky a video z aukcie v Bratislave si môžte pozrieť tu.

Vydražené a nevydražené diela AUKCIA PREŠOV si môžete pozrieť tu.

Vydražené a nevydražené diela AUKCIA BRATISLAVA si môžete pozrieť tu.


Projekt DOTYKY UMENIA
Aukcia výtvarných diel – Západné a Stredné Slovensko

Dňa 25. júna 2013 o 19,00 hod. sa v priestoroch Aukčnej spoločnosti SOGA spol.s r.o v Bratislave, Panská 4, uskutoční aukcia výtvarných diel z tvorby umelcov zo západného a stredného Slovenska.

PREHĽAD VÝTVARNÝCH DIEL – ZÁPADNÉ A STREDNÉ SLOVENSKO


Aukcia výtvarných diel – Východné Slovensko  

Dňa 25. apríla 2013 o 18.00 hod. sa v priestoroch Malej scény Divadla Jonáša Záborského v Prešove, Námestie legionárov 6, uskutoční aukcia výtvarných diel z tvorby umelcov z východného Slovenska, ktorí sa zapojili do charitatívneho projektu Dotyky umenia.

PREHĽAD VÝTVARNÝCH DIEL  -  AUKCIA PREŠOV


Projekt DOTYKY UMENIA

Vytvorili sme Aukčný katalóg, ktorý bude slúžiť ako obrazový a informačný sprievodca na aukcii.
Aukcny Katalog 2013

 

 

 

 


AUKČNÝ KATALÓG 2013 PDF VERZIA

V rámci projektu Dotyky umenia sa mali pôvodne konať 3 charitatívne aukcie výtvarných diel – na východnom, strednom a západnom Slovensku.

V stredoslovenskom regióne sa nepodarilo vyzbierať dostatočný počet výtvarných diel pre uskutočnenie aukcie v Považskej galérií umenia v Žiline, a preto sme sa rozhodli spojiť stredoslovenský a západoslovenský región do jednej aukcie, ktorá sa bude konať v Bratislave.

Diela výtvarníkov z východného Slovenska budú prezentované na aukcii dňa 25. apríla o 18.00 hod. v priestoroch Divadla Jonáša Záborského – Malá scéna v Prešove.

Pre prešovskú a bratislavskú aukciu sme vybrali celkom 120 výtvarných diel, ktoré boli zaradené do Aukčného katalógu 2013.
Ostatné diela, ktoré sa nedostali do užšieho výberu a katalógu, budú tiež prezentované na aukciách v Prešove a v Bratislave.

Napriek tomu, že sa stredoslovenská aukcia neuskutoční, radi by sme poďakovali Žilinskému samosprávnemu kraju za ústretovú spoluprácu a  za vytvorenie podmienok pre uskutočnenie tejto aukcie v priestoroch Považskej galérie umenia v Žiline.

Rovnako ďakujeme aj Banskobystrickému, Prešovskému, Košickému, Nitrianskemu samosprávnemu kraju a hl. mestu Bratislava.

Veľká vďaka patrí aj všetkým umelcom, ktorí sa zapojili do projektu Dotyky umenia a svojim dielom podporili ušľachtilú myšlienku charity.

Aukcia výtvarných diel – Západné a Stredné Slovensko

Aukcia západného a stredného Slovenska sa uskutoční v Bratislave.
Informácie o mieste a termíne aukcie zverejnime čoskoro.

PREHĽAD VÝTVARNÝCH DIEL  -  AUKCIA BRATISLAVA